Как разморозить жидкость в бачке омывателя?

SOS

Организатор Клуба
Как разморозить жидкость в бачке омывателя?​

Каждый настоящий водитель с нетерпением ждет наступления зимы, всячески к ней готовясь. Кто-то меняет аккумулятор, кто-то свечи, кто-то антифриз, и почти все, - моторное масло и шины, а некоторые делают все сразу. И это правильно, ведь большинство из нас живет в климатической зоне с достаточно суровой зимней погодой, наивно было бы ждать, что зима в этом году пройдет мимо.

Давайте представим себе утро некоего обычного водителя, который старательно приготовился к зиме, заменив перед ней все необходимые расходники, потратив достаточное количество сил и времени на это. И вот, наконец, проснувшись утром, он не без удовольствия отмечает, что час Икс настал! На земле лежит первый, неуверенный, но очень скользкий снег, а машина представляет собой небольшой сугробик с наледью на всех стеклах сразу. Тихо посмеиваясь над теми, кто выезжает из двора «полубоком» не успев «переобуться» с летней резины в зимнюю, и над теми, кто не поменял сдыхающий аккумулятор на новый, и теперь прыгает от машины к машине с просьбой «дать прикурить, только проводов нет», наш герой подходит к идеально подготовленному к зиме собственному автомобилю, триумфально поворачивает ключ в замке зажигания, и, с видом полнейшего превосходства, начинает сметать специально приготовленной щеткой снег с крыши урчащего автомобиля. Стряхнув снег, водитель садится за руль, и выезжает из двора по скользкому асфальту на зимней резине без проблем, с улыбкой ловя на себе завистливые взгляды тех, кто не смог завестись и тех, кому малейший подъем в горку на летней резине доставляет головную боль.

Выехав на дорогу, наш герой обнаруживает, что погода еще не на столько холодная, чтобы вся грязь замерзла. Напротив, она, поднятая колесами проезжающих автомобилей, висит в воздухе в виде мелкого грязного тумана, который моментально обволакивает лобовое стекло. Но разве это повод для расстройства, если есть зимние (или бескаркасные) дворники?! Отнюдь! Водитель смело и безбоязненно бросает их в бой за чистоту стекла, но они через несколько мгновений лишь размазывают грязь по стеклу. «Не беда», думает про себя наш герой, «сейчас мы им водичкой поможем», с этими мыслями потягивая на себя рычаг подачи воды из омывателей на лобовое стекло и вот тут наступает момент истины. Чаще всего, в эту секунду не происходит ничего, - никакая вода никуда не поступает! В чем дело? А в том, уважаемые, что наш герой, как и большинство других водителей на дороге забыл залить в бачок омывателя незамерзающую жидкость, и вся вода, находившаяся в бачке омывателя замерзла и не поступает в сопла на капоте!

Что же делать в этом случае? С этого момента мы больше не будем говорить о нашем «виртуальном» друге-водителе, и перейдем именно к практическим решениям.



Итак, первое, от чего стоит отталкиваться, - много ли воды было в бачке. Если он полный под самое горлышко, - выход ТОЛЬКО один, - ехать в теплое помещение (например автосервис, или автомойка) и дожидаться пока лед растает. Если этого не сделать совсем, то шансы на оттаивание сохраняются только с возможностью оттепели, а поскольку зима только начинается, оттепель может случиться и совсем нескоро. Далее, как только система оттаяла, постарайтесь выгнать максимальное количество наружу через омыватели стекол, а после этого залить в систему незамерзающую жидкость, которую Вы и будете использовать до окончания зимы.

Преимущества этого способа, - безвредность для системы и колоссальная надежность. Если что-то замерзает при -2, то оно наверняка оттает при +20. Это самый простой способ при любой степени наполненности бачка.

Недостатки этого способа, - потраченное время, и потраченные деньги. Что уж скрывать, мало какой сервис или автомойка согласиться пустить Вас отогреться забесплатно. Особенно если учесть, что Вы в нем простоите никак не меньше 15-20 минут.

Однако, чаще всего, времени на полную разморозку нет (ехать-то надо!), да и бачок омывателя тоже не до конца заполнен. В этом случае Вам поможет горячая вода. Проще всего ее взять понятно где, - в собственном доме, от которого, Вы, скорее всего, недалеко уехали. Порядок действий будет следующий. Вам понадобится около одного литра горячей воды (желательно, не кипятка, поскольку от резкого перепада температуры чего доброго и бачок может лопнуть), которую надо будет вылить в заливную горловину. В течение 1-2 минут не трогайте систему, - дайте воде разморозить лед в бачке, а после этого пробуйте подать воду на стекло.

Но и в этом способе есть небольшой подводный камень, - дело в том, что вода может замерзнуть не только в самом бачке, но и в трубках, подводящих воду к соплам омывателей, и в самих соплах, кстати, тоже. Если вода в бачке, получившаяся в результате смешения горячей воды, залитой Вами и растаявшего льда, имеет достаточную температуру, - она легко сможет пробить ледяные пробки. Как правило, так и происходит в первый день заморозков, когда температура воздуха не опустилась далеко ниже нуля. Если вода нашла себе дорогу и система заработала, Вам надо будет сделать еще два важных шага. Во-первых, необходимо будет выгнать из системы максимальное количество обычной воды. А во-вторых, в ближайшем автомагазине приобрести «незамерзайку» и заменить ею воду в бачке.

Плюсы этого способа: быстрая и бесплатная разморозка.

Минусы, - возможно, он не поможет из-за перемерзания воды в трубках и соплах-распылителях; в случае, если способ не помог, в бачке омывателя появится дополнительный литр жидкости, который замерзнет в ближайшее время.

В любом случае, если система после промывки горячей водой не заработала, - никто не запрещает Вам заехать отогреваться в теплое помещение.

Резюме. Если Вы забыли заменить жидкость в бачке омывателя, - это проблема, но не беда. Сама по себе жидкость не оттает, если «за бортом» отрицательная температура, как бы сильно Вы не пытались прогреть свой автомобиль. Дело в том, что бачок находится достаточно далеко от двигателя, - как правило, в нише под крылом, и ничем не обогревается.



Главное, не отчаиваться и не паниковать. Можно попробовать разморозить ее как минимум двумя способами. Горячая вода даст Вам возможность исправить ситуацию прямо около дома. В случае, если это не поможет, - поезжайте в теплое помещение. Главное, не забудьте после оттаивания выгнать из системы воду и заменить ее на незамерзающую жидкость.

P.S. Жителями мегаполисов было сделано рациональное предложение, - если позволяет время, вместо поездки в сервис, или автомойку, можно заехать в теплую подземную парковку, которыми оснащаются современные торговые центры. Одного часа вполне хватит для полной разморозки. И это будет бесплатным! :)
 

SOS

Организатор Клуба

SOS

Организатор Клуба
Як розморозити рідина в бачку омивача?

Як розморозити рідина в бачку омивача?​

Кожен справжній водій з нетерпінням чекає настання зими, всіляко до неї готуючись. Хтось міняє акумулятор, хтось свічки, хтось антифриз, і майже всі, - моторне масло і шини, а деякі роблять все відразу. І це правильно, адже більшість з нас живе в кліматичній зоні з досить суворою зимовою погодою, наївно було б чекати, що зима цього року пройде повз.

Давайте уявимо собі ранок якогось звичайного водія, який старанно приготувався до зими, замінивши перед нею всі необхідні розхідники, витративши достатня кількість сил і часу на це. І ось, нарешті, прокинувшись вранці, він не без задоволення відзначає, що година Ікс настав! На землі лежить перший, невпевнений, але дуже слизький сніг, а машина являє собою невеликий сугробік з полоом на всіх стеклах відразу. Тихо сміючись над тими, хто виїжджає з двору «полубоком» не встигнувши «перевзутися» з літньої гуми на зимову, і над тими, хто не поміняв здихає акумулятор на новий, і тепер стрибає від машини до машини з проханням «дати прикурити, тільки проводів немає », наш герой підходить до ідеально підготовленим до зими власного автомобіля, тріумфально повертає ключ у замку запалювання, і, з видом цілковитого переваги, починає змітати спеціально приготовленою щіткою сніг з даху бурчало автомобіля. Струсивши сніг, водій сідає за кермо, і виїжджає з двору по слизькому асфальту на зимовій гумі без проблем, з посмішкою ловлячи на собі заздрісні погляди тих, хто не зміг завестися і тих, кому найменший підйом в гору на літній гумі доставляє головний біль.

Виїхавши на дорогу, наш герой виявляє, що погода ще не на стільки холодна, щоб увесь бруд замерзла. Навпаки, вона, піднята колесами проїжджаючих автомобілів, висить у повітрі у вигляді дрібного брудного туману, який моментально обволікає лобове скло. Але хіба це привід для розладу, якщо є зимові (або безкаркасні) двірники?! Аж ніяк! Водій сміливо і безбоязно кидає їх у бій за чистоту скла, але вони через кілька миттєвостей лише розмазують бруд по склу. «Не біда», думає про себе наш герой, «зараз ми їм водичкою допоможемо», з цими думками потягів на себе важіль подачі води з омивачів на лобове скло і ось тут настає момент істини. Найчастіше, в цю секунду не відбувається нічого, - ніяка вода нікуди не надходить! В чому справа? А в тому, шановні, що наш герой, як і більшість інших водіїв на дорозі забув залити в бачок омивача незамерзаючу рідину, і вся вода, що знаходилася в бачку омивача замерзла і не надходить у сопла на капоті!

Що ж робити в цьому випадку? З цього моменту ми більше не будемо говорити про наш «віртуальному» друга-водія, і перейдемо саме до практичних рішень.



Отже, перше, від чого варто відштовхуватися, - чи багато води було в бачку. Якщо він повний під саме горлечко, - вихід ТІЛЬКИ один, - їхати в тепле приміщення (наприклад автосервіс, або автомийка) і чекати поки лід розтане. Якщо цього не зробити зовсім, то шанси на відтавання зберігаються тільки з можливістю відлиги, а оскільки зима тільки починається, відлига може трапитися і зовсім нескоро. Далі, як тільки система відтанула, постарайтеся вигнати максимальну кількість назовні через омивачі стекол, а після цього залити в систему незамерзаючу рідину, яку Ви і будете використовувати до закінчення зими.

Переваги цього способу, - нешкідливість для системи і колосальна надійність. Якщо щось замерзає при -2, то воно напевно відтане при +20. Це найпростіший спосіб при будь-якого ступеня наповненості бачка.

Недоліки цього способу, - витрачений час, і витрачені гроші. Що вже приховувати, мало який сервіс або автомийка погодитися пустити Вас відігрітися забесплатно. Особливо якщо врахувати, що Ви в ньому простоїте ніяк не менше 15-20 хвилин.

Однак, найчастіше, часу на повну разморозку немає (їхати-то треба!), Та й бачок омивача теж не до кінця заповнений. У цьому випадку Вам допоможе гаряча вода. Найпростіше її взяти зрозуміло де, - у власному домі, від якого, Ви, швидше за все, недалеко поїхали. Порядок дій буде наступний. Вам знадобиться близько одного літра гарячої води (бажано, не окропу, оскільки від різкого перепаду температури чого доброго і бачок може лопнути), яку треба буде вилити в заливну горловину. Протягом 1-2 хвилин не чіпайте систему, - дайте воді розморозити лід в бачку, а після цього пробуйте подати воду на скло.

Але і в цьому способі є невеликий підводний камінь, - справа в тому, що вода може замерзнути не тільки в самому бачку, але і в трубках, що підводять воду до сопел омивачів, і в самих соплах, до речі, теж. Якщо вода в бачку, що вийшла в результаті змішання гарячої води, залитої Вами і розталого льоду, має достатню температуру, - вона легко зможе пробити крижані пробки. Як правило, так і відбувається в перший день заморозків, коли температура повітря не опустилася далеко нижче нуля. Якщо вода знайшла собі дорогу і система запрацювала, Вам треба буде зробити ще два важливих кроки. По-перше, необхідно буде вигнати з системи максимальна кількість звичайної води. А по-друге, в найближчому автомагазині придбати «незамерзайку» і замінити нею воду в бачку.

Плюси цього способу: швидка і безкоштовна розморожування.

Мінуси, - можливо, він не допоможе через перемерзання води в трубках і сопла-розпилювача; у разі, якщо спосіб не допоміг, в бачку омивача з'явиться додатковий літр рідини, який замерзне найближчим часом.

У будь-якому випадку, якщо система після промивки гарячою водою не запрацювала, - ніхто не забороняє Вам заїхати відігріватися в тепле приміщення.

Резюме. Якщо Ви забули замінити рідину в бачку омивача, - це проблема, але не біда. Сама по собі рідина не розмерзнеться, якщо «за бортом» від'ємна температура, як би сильно Ви не намагалися прогріти свій автомобіль. Справа в тому, що бачок знаходиться досить далеко від двигуна, - як правило, в ніші під крилом, і нічим не обігрівається.



Головне, не впадати у відчай і не панікувати. Можна спробувати розморозити її як мінімум двома способами. Гаряча вода дасть Вам можливість виправити ситуацію прямо біля будинку. У випадку, якщо це не допоможе, - їдьте в тепле приміщення. Головне, не забудьте після відтавання вигнати з системи воду і замінити її на незамерзаючу рідину.

P.S. Жителями мегаполісів було зроблено раціональну пропозицію, - якщо дозволяє час, замість поїздки в сервіс, або автомийку, можна заїхати в теплу підземне паркування, якими оснащуються сучасні торгові центри. Однієї години цілком вистачить для повної разморозки. І це буде безкоштовним! :)
 
шиномонтаж2
Сверху